Vinylové podlahy

Vinylové podlahy se staly v poslední době velmi oblíbenými, jedná se totiž o propojení špičkového designu, vysoké odolnosti a prvotřídní kvality. Existují dva základní typy vinylu-lepený a plovoucí (click).

Plovoucí (click) vinylová podlaha

U plovoucí varianty mají jednotlivé lamely speciální zámky na hranách, pomocí kterých se zacvakají do sebe. Pokládka je poměrně jednoduchá a pokud chcete podlahu pokládat sami, je to ideální volba. Na plovoucím vinylu nedoporučujeme nechat stát příliš těžký nábytek jako například šatní skříně nebo kuchyňskou linku. Mohlo by dojít, v místě spojení jednotlivých lamel, k nadzvednutí podlahy. Nejlepší variantou je podlahou tento nábytek obehnat (případně do vinylu vyříznout otvory na nábytkové nožky). Cena bývá též zpravidla vyšší než u lepené podlahy.

Lepená vinylová podlaha

Lepený vinyl doporučujeme v případě větších ploch, nemusí se u něj narozdíl od click vinylu, řešit dilatace. Další výhodou je i to, že na něm můžou stát i těžké předměty a neriskujete zvlnění podlahy. Lepenou variantu též doporučujeme v případě podlahového topení, lépe vede teplo. Pokládka je již náročnější a vyžaduje odbornou montáž, od úpravy podkladu až po lepení jednotlivých vinylových dílců.

Pokud si nevíte rady s výběrem té správné podlahy pro váš interiér, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme.