Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy se dělí na masivní a vrstvené. Každá varianta má svoje plusy i mínusy.

Masivní dřevěná podlaha

Tato podlaha se skládá z jednoho kusu dřeva. Pokud se naučíte, jak správně udržovat přírodní dřevinu, stává se téměř nesmrtelnou. Další nespornou výhodou je použití tónovacích olejů a mořidel, díky kterým je možné podlahu namořit do jakéhokoli odstínu. To platí i případě, že se po nějaké době rozhodnete pro změnu. Stačí povrch zbrousit a namořit jej jiným odstínem. Masivní podlahy mají též vynikající izolační vlastnosti. Jedná se o kvalitní přírodní materiál a je třeba počítat s vyšší cenou a náročnější údržbou. Pokládka patří mezi ty náročnější, a proto jí doporučujeme přenechat profesionálům. Výsledkem je nádherná, teplá a bytelná podlaha.

Vrstvená dřevěná podlaha

Mezi nejčastější typy patří dvouvrstvá a třívrstvá dřevěná podlaha. Třívrstvá podlaha je složená z nosné desky, tažné vrstvy a nášlapné vrstvy. Tento druh podlahoviny se vyznačuje vysokou stabilitou a nepodepisuje se na ní tolik srážení a rozšiřování materiálu z důvodu vlhkosti a teploty v interiéru. 
Dvouvrstvá podlaha je složená z nášlapné vrstvy a nosné desky z měkkého dřeva. Hlavní výhodou je nízká konstrukční výška prken a podlaha má tím pádem velmi dobré vodivé vlastnosti, které jsou jak stvořené pro podlahové topení. 

Pokud si nevíte rady s výběrem té správné podlahy pro váš interiér, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme.